FRC NEDİR?

FIRST 1989’da gençlerin bilime ve teknolojiye yönelik ilgisini canlandırmak için kuruldu. Manchester NH’de kurulan FIRST, gençleri bilim, mühendislik, teknoloji ve matematik alanlarında bir eğitim ve kariyer hedeflemeye motive eden ve aynı zamanda özgüven ve hayat becerilerini geliştiren ulaşılabilir ve inovatif programlar tasarlar.

FIRST'un misyonu gençleri heyecanlı, mentor tabanlı bilim ve teknoloji alanlarında yetenekleri geliştirmelerini sağlayan, inovatif olmaya yönlendiren ve liderlik, iletişim gibi hayat becerilerini geliştirmelerini sağlayan programların bir parçası yaparak teknoloji ve bilim alanında liderler olmaları için ilham vermektir.


Daha fazla bilgi için FIRST adresini ziyaret edin

FRC'nin 2021-2022 sezonundaki oyunu Rapid React hakkında bilgiler

2021-2022 sezonunda Qualcomm tarafından sunulan FIRST® FORWARDSM, FIRST® ekipleri ulaşımın geleceğini keşfedecek. Ekipler, kırsal ve kentsel alanlarda paket sevkiyatından afet yardımı teslimatına ve yüksek teknolojili hava taşımacılığına kadar, dünya çapında toplulukları ve ekonomileri daha iyi birbirine bağlayan ve büyüten daha hızlı, daha güvenilir, kapsayıcı ve sürdürülebilir ulaşım yeniliklerini yeniden hayal edecek. Bu yıl FIRST ekipleri, dayanıklı altyapı oluşturmaya, kapsayıcı, sürdürülebilir sanayileşmeyi ve yeniliği teşvik etmeye odaklanan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi #9 ile ilgili günümüzün küresel zorluklarını ele alacak.